„Kirmelės“ siuvinėjimo dygsnis

img249Šį siuvinėjimo dygsnį galite panaudoti tiek siuvinėjant paprastą paveiksliuką tiek panaudojant jį medžiaginių daiktų apdailai ar drabužių apdailai.

Reikiamos priemonės: siuvinėjimo siūlai, pasirinktas audinys, adata (reiktų pasirinkti, kad formuojant dygsnį ją pakankamai lengvai būtų galima ištraukti), medžiagos įtempimo lankelis, žirklės.


  Darbo eiga:1. Pirma reiktų įtempti audinį lankelyje ir padaryti pirmą dygsnelį ištraukiant siūlą į gerąją pusę. Toliau adata duriama 1 cm toliau ir į gerąją pusę ištraukiama tame pačiame taške, nuo kurio buvo pradėta, kaip parodyta paveiksliuke.
   

  1

  2. Apie adatą pagal laikrodžio rodyklę apvyniojamas siūlas maždaug 10 kartų. Toliau kairės rankos nykščiu prilaikant dygsnį ištraukiama adata.

  2

  3. Traukiant siūlą nuo adatos atsargiai pritraukiamas dygsnis prie audinio. Po to adata su siūlu ištraukiama į išvirkščią pusę.

  3

  Norint gauti įdomesnės formos dygsnį, jį dar galima tos pačios spalvos siūlais keliose vietose užfiksuoti.

  1. Padaromas ilgesnis dygsnis už pirmąjį, kad jis truputį išsigaubtų. Tada kitu siūlu vienoje vietoje pritvirtinamas dygsnis.

  4

  2. Dygsnis pritvirtinamas kitoje vietoje. Gaunama „S“ raidės formos dygsnis. Šiuo būdu galima padaryti bet kurios formos dygsnį.

  5

  Dar vienas „kirmėlės“ dygsnio variantas – tai kilpa.

  1. Adata duriama 2-3 cm nuo tos vietos, kurioje ištraukiamas siūlas. Adata į gerąją pusę ištraukiama toje pačioje vietoje nuo kurios pradėtas dygsnis. Po to siūlas apvyniojamas aplink adatą apie 15  kartų ir ištraukiama adata į išvirkščią pusę. Kilpa galima užtvirtinti kitu siūlu arba palikti taip kaip yra.

  6

  Rožės siuvinėjimas.

  Norint, kad rožė atrodytų geriau, galima pasirinkti 3 ar daugiau atspalvių siūlus.

  1. Rožės viduriui geriau tamsesnio atspalvio siūlais 1 mm. atstumu vieną nuo kito išsiuvinėjami keturi dygsniai. Po to prieš laikrodžio rodyklę siuvinėjami atskiri žiedlapiai. Kiekvienas žiedlapis turi prasidėti prieš tai esančio žiedlapio centre.

  7

  2. Kita žiedlapiu eilė siuvinėjama taip kaip pirma, tačiau galima panaudoti šviesesnius ar tamsesnius siūlus. Žaliais siūlais galima išsiuvinėti keletą lapelių. Gražiai atrodo jei jie formuojami iš dviejų skirtingų ilgių dygsnių, kurie išsidėstę šalia vienas kito.

  8

   

Remtasi informacija: žurnalas „Rankdarbių kraitelė“

Komentarų nėra temoje "„Kirmelės“ siuvinėjimo dygsnis"

Labas, nepamiršk palikti komentaro:

*

LEISTINI XHTML SIMBOLIAI:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Prenumeruoti komentarus