Dekoratyvinės gėlės

Dekoratyvines gėles galima gaminti iš įvairiausių medžiagų, pasirenkant tinkamiausią atlikimo techniką. Gėlėms kurti tinka nelabai spūrančios medžiagos. Tinka ir sintetinės medžiagos, kurias apdeginant gaunamas dekoratyvus kraštas. Galima naudoti įvairių pločių ir įvairios žaliavos juosteles ar kaspinus.

Pradedant darbą reikia pasirinkti medžiagų derinius, iš kurių bus gaminamos gėlės. Priklausomai nuo medžiagos žaliavos, storio, faktūros reikia pasirinkti toms medžiagoms tinkamą techniką.

Šventiškai atrodys jūsų rūbas, papuoštas atlasine ar šilkine rože. Kotelis, lapeliai ir pumpuras gali būti išsiuvinėti. Žiedas daromas iš labai plono šilko ar atlaso. Nukerpama įstrižai 7 cm. Pločio ir 24 cm ilgio juosta, sulenkiama pusiau ir krašteliai nukerpami švelniai suapvalinant. Viso suapvalinto krašto dvi eilės sudaigstomos 2 mm ilgio dygsniais stipriu siūlu. Sutraukiant siūlus, juostelė susukama ir suformuojamas rožės žiedas. Rožės forma priklauso nuo pasirinktos juostelės ilgio ir jos suraukimo laipsnio. Kuo daugiau juostelė suraukiama ir sudaroma daugiau apvijų, tuo rožės atrodys daugiau išsiskleidusios. Rožę galima prisiūti prie išsiuvinėto kotelio ar ją prisiūti prie drabužio taip jį papuošiant.geliu-schema1

Rožės forma priklauso nuo suraukimo laipsnio. Mažiau suraukus gaunamas pumpuras, daugiau suraukus – išsiskleidusi rožė. Tokią rožę ir jų grupelę galima dar padidinti, praturtinti, jeigu aplink, užkeičiant vienas už kito, dar pritvirtinsim atskirus žiedlapius ir lapelius.

Taip surauktą rožę galima praturtinti atskirais žiedlapių lapeliais. Žiedlapiai daromi iš trumpesnės ir šiek tiek platesnės juostelės, pavyzdžiui 14 cm ilgio ir 5 cm pločio (kai ji sulenkta). Galima keisti santykį, viduryje padarant susuktą, bet labai mažą rožytę, o aplinkui daug žiedlapių. Žiedlapių plotis, einant nuo vidurio link krašto, turi didėti. Taip gaunama išsiskleidusi rožė. Jeigu tokį žiedlapį sulenksime skersai pusiau, turėsime lapą. Taip pat lapelius galima siūti iš medžiagos kvadratėlių. Perlenkus kvadratėlį pusiau, kirptiniai trikampio kraštai daigstomi 2 mm ilgio dygsniais stipriu siūlu. Sutraukiant siūlą, trikampis sutraukiamas ir suformuojamas lapelis. Iš tokių atskirų žiedlapių galima siūti roželes ar kitas gėles.

Rožes galima padaryti ir iš kaspinėlio. Jei turime 1,8-2,0 cm pločio kaspinėlį, jo reikia 10 cm ilgio. Galai užlenkiami, juostelės vienas kraštas sudaigstomas. Siūlas patraukiamas ir sukant formuojama rožytė. Jeigu vietoj juostelės ar kaspinėlio naudojama iškirpta juostelė iš medžiagos, tai gėlės pakraštys bus kirptinis, kad kraštai neirtų, galima juos specialiai išpašyti, o kai medžiaga sintetinė – kraštelį apdeginti.

geliu-schema2

Laisvo formos gėlę gausime nesusukant, o tik suraukiant vieną kaspinėlio arba atkirptos ir sulenktos audinio juostelės kraštą. Juostelės ilgis priklauso nuo jos pločio. Pavyzdžiui 2,5 cm pločio juostelė turėtų būti 10 cm ilgio. Suraukus ir sujungus galus, reikia pasirūpinti viduriu: apsiūti jį lygiuoju dygsniu arba uždengti kitu puošybos elementu (karoliuku, žvyneliu, kita gėlyte ar kt.)geliu-schema3

Štai keletas pavyzdžių, kaip galima padaryt tokias dekoratyvines gėles

34-web

40-web14-web

Čia galima rasti ir daugiau pavyzdžių: http://foto.rambler.ru/users/annabron3/30/14/

Komentarų nėra temoje "Dekoratyvinės gėlės"

Labas, nepamiršk palikti komentaro:

*

LEISTINI XHTML SIMBOLIAI:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Prenumeruoti komentarus