Rankų darbo Teddy meškiukai

Šį kartą, kaip galima pasiūti teddy meškiuką

Norint pradėti siūti meškiuką jums reikės atsispausdinti lekalus, kuriuos galite parsisiųsti iš čia – Teddy meškiuko lekalai. Šiuos lekalus (detales) reikia atsispausdinti ant A4 formato lapų, jei norite meškiuką pasisiūti mažesni galima pateiktus du lapus su lekalais talpinti į vieną A4 lapą. Atsispausdintos detalės iškerpamos.

Ant pateiktų lekalų nurodyta visa reikiama informacija: detalių pavadinimai, detalių skaičius, sujungimų vietos, naudojama medžiaga (ant detalių, kurios gali būti kerpamos iš kailio ar iš paprastos medžiagos (tai priklauso nuo jūsų noro) nėra nurodyta medžiaga, o ant detalių, kurias patartina kirpti iš kailio tai nurodyta), kailiuko kailio (metmenų) kryptis.

Meškiukų gamybai dažniausiai naudojamas moheros kailiukas, tačiau galima naudoti ir kitokį dirbtinį kailiuką.

Iškirptos popierinės detales dedamos ant kailiuko blogosios pusės ir su kreidute (muiliuku ar kita braižymo priemone) reikiamos detalės perbraižomos (būtinai atkreipkite dėmesį į metmenų kryptį). Likusios detalės braižomos ant pasirinktos medžiagos.

Perbraižytos detalės iškerpamos.

Toliau jungiamos kūno detalės tarpusavyje paliekant nurodyta tarpą neužsiuvus (išvertimui). Detalės dedamos gerąją puse į vidų ir sujungiama 0,5 cm atstumu nuo krašto. Tai galima padaryti siuvimo mašina arba rankomis mašininiu dygsniu (čia galite paskaityti kaip šis dygsnis siuvamas)

Taip pat sujungiamos ir kitos detalės:

Ausų detalės jungiamos tarpusavyje

Vidinė rankos dalis sujungiama su letena

Išorinė rankos dalis jungiama su vidine rankos dalimi

Kojų detalės jungiamos tarpusavyje

Prie kojų detalių prisiuvami padukai

Galvos šoninių dalių sujungimas nuo  A taško iki B taško.

Galvos vidurinė dalis sujungiama  su galvos šoninėm dalimis. Sujungiant būtina atkreipti dėmesį į lekaluose pažymėtus B, akies vietos ir C pažymėtus taškus, juos būtina sutapdinti sujungiant detales. Susiuvus patartina galvos detalės siūles patepti atskiestais su vandeniu PVA klijais, kadangi galvą reikės prikimšti stipriausiai ir siūlės turi būti stiprios.

Susiūtos detalės išverčiamos į gerąją pusę.

Detalės prikemšama vata, vatinu, sinteponu ar kitu pasirinktu kamšalu (išskyrus galvos detalę). Kamšalo turi būti daug, jis paskirstomas tolygiai, kad gaminamas meškinas įgautų tinkamą formą.

Tinkamai prikimšus visas detales užsiuvami palikti tarpai paslėptuoju dygsniu.

Atskirai apdorojama meškino galva:

Tolimesnė siuvimo eiga priklauso nuo to kokias akis pasirinkote savo teddy meškiukui.

Jei pasirinkote safe eyes ( su spaustuku):

Iš pradžių galva minimaliai užpildoma pasirinktu kamšalu, kad būtų matomas galvos forma. Tada vizualiai žiūrima, kur yra geriausia vieta akims  (turimos akių detalės dedamos prie žaislo galvos ir ieškoma tinkamiausia vieta). Adatėlėmis pasižymimos  akių vietos. Kamšalas išimamas.

Pažymėtuose vietose praduriame nedideles skylutes, kad lengviau būtų įstatyti akis. Toliau įdedame akis ir užspaudžiame.

Toliau eiliškumas toks pat kaip „Jei pasirinkote prisiūti akis su kilpute“.

Jei pasirinkote prisiūti akis su kilpute

Pilnai užpildyti galvos detalę kamšalu. Galva kemšama kietai ir tolygiai, kad gautųsi kokybiška, graži ir būtų lengviau atlikti tolimesnius galvos apdorojimo darbus.  Prikimšus galvos apačioje paliktas tarpas sudaigstomas ir sutraukiamas.

Toliau formuojami akiduobei ir įstatomos akys su kilputėmis.

Pasirenkama akių vieta, ji pasižymima adatėlėmis (tai daroma taip pat, kaip ir su safe akimis)

Pirmiausia pasirenkamas stipresnis siūlas, kad jis darbo eigoje nenutrūktų. Toliau adata su siūlu veriami  iš nugaros dešiniosios pusės į galvos siūlę, kuri sujungia galvos vidurinę ir šoninę dalis. Adata ištraukiama ties kairiąja akies vieta, praveriama pro akies detalės kilputę ir vėl veriama į galvos detalę, ties kairiąja akimi. Toliau adata veriama ties dešiniąja akimi ir taip pat įstatoma dešinioji akis. Siūlas ištraukiamas per kairiąja galvos vidurinės ir šoninės detalės sujungimo siūlę. Toliau adata veriama ties paskutine dūrimo vieta ir ištraukiama ties pirmąja adatos dūrimo vieta.

Tada reikia siūlų galus labai stipriai traukti ir spausti į akiduobes. Suformavus akiduobes siūlai surišami į mazgą. Mazgas patepamas PVA klijais (kad neišsirištų) ir su adata siūlu galus reikia paslėpti.

Jei naudojote safe akis taip pat reikia padaryti šį procesą, tačiau siūlą ištraukiant po akimis. Taip susiformavus akiduobes meškiuko žvilgsnis bus gyvesnis.

Toliau siuvinėjama nosis. Pirma pasirenkamas tinkamas storesnis siūlas (gali būti irisinis, siuvinėjimo ir pan.) ir pasirenkama norima nosies forma. Jų gali būti įvairių:

Ant galvos detalės rašikliu (kreidute, muiliuku, pieštuku, tušinuku ar pan.) pasižymima pasirinkta nosies forma. Prieš pasižymėjimą galima ties nosies ir akių sritimi kailiuką apkirpti.

Nosis siuvinėti pradedama nuo viršaus vidurio į vieną pusę, o toliau į kitą. Siuvinėjant reikia stengtis, kad siūlai eitų vienas šalia kito, kad nesimatytų tarpų tarp siūlų. Dažniausiai daromi du siūlų sluoksniai, kad nosis atrodytu iškilesnė ir gražesnė, garantuotai nesimatytų tarpų tarp siūlų. Pabaigtą nosį galima nulakuoti laku (lakas gali būti vandens pagrindo, akriliniu laku arba paprastas permatomas nagų lakas) arba galima vaškuoti.

Pabaigus siuvinėti nosį tuo pačiu siūlu (nenutraukus jo) galima pradėti siuvinėti ir burną. Kaip jau anksčiau buvo parodytą paveiksle su nosimis , burnos variantų taip pat gali būti daug, tik reikia išsirinkti tinkamą.

Toliau prisiuvamos ausys.

Pirma apdorojamos ausų detalės – likę neužsiūti kirptiniai kraštai lenkiami į vidų apie 0,5 cm ir  paslėptuoju dygsniu užsiuvami.

Ausų detalės taip pat konkrečios vietos neturi, todėl detalės dedamos prie galvos ir vizualiai žiūrima, kur jos tinka labiausiai. Pasižymima tinkamiausia vieta adatėlėmis ir ausys prisiuvamos.


Prisiūti ausis galima keliais būdais:

Sudaigstoma ausies detalė, po to tas pats siūlas praveriamas  pasižymėtoje ausų įsiuvimo vietoje, toliau siūlas sutraukiamas ir surišamas, mazgas paslepiamas.

Galimas ir kitas variantas. Ausies detalė pridaigstoma prie galvos detalės,kaip parodyta paveiksle, o vėliau siūlai sutraukiami.


Kitas žingsnis – vokų pritvirtinimas, jie reikalingi tam, kad žvilgsnis atrodytų gyvesnis, natūralesnis. Vokų detalės gali būti įvairios: iš vilnos, medžiagos, odos ir t.t. Šį kartą pavyzdys, kaip daromos vokų detalės ir odos.

Išsikerpame trapecijos formos detalė, kuri proporcinga akies dydžiui ir priklijuojama prie viršutinės akies dalies (moment klijais).

Teddy meškiuko letenų apdirbimas.

Dažniausiai letenos visiškai neapdirbamos arba siuvinėjamos, pagal schemą parodytą paveiksle

Teddy meškiuko padų apdirbimas.

Padai gali būti išsiuvinėti, panašiu principu kaip letenos, gali būti visiškai be papildomų detalių, gali būti priklijuojamos medžiaginės, odinės įvairios detalės:

Toliau sujungiamos kojų ir galvos detalės.  Sujungimui reikalinga ilga adata ir tvirti siūlai. Tai daroma kaip parodyta schemoje:

Paliekami du ilgi siūlų galai (prieš veriant ir po vėrimo), kurie stipriai užveržiami, kad stipriai laikytųsi kojų ir galvos detalės. Užveržus padaromas keli mazgai, jie patempiami PVA klijais, kad mazgai neiširtų. Siūlų galai nukerpami.

Toliau sujungiamos rankų detalės, kaip parodyta schemoje:

Siūlų galai suveržiami, kad rankos tvirtai laikytųsi, padaromi mazgai, mazgai patepami klijais, nereikalingi siūlų galai nukerpami.

Kitas žingsnis, kurį galima ir praleisti (jei žaisliukas skirtas mažam vaikui siūloma šio žingsnio iš vis nedaryti) – detalių tonavimas. Tai galima atlikti akriliniais dažais su pasirinkta spalva. Dažniausiai padažoma galvos detalė (ties akimis, nosimi, ausimis), kojų padai, rankų letenos.

Paskutinis etapas – pasirinkti norimus teddy meškiuko aksesuarus ar drabužėlius.


Sėkmės darbe.

Šaltiniai: http://www.supermama.lt/forumas

http://hand-made-granary.narod.ru/Em_lesson001.html

Knyga: Джемма Кадж „Мишки“

Knyga: Anita Louise Crane „Two-Hour Teddy Bear“

6 komentarai (-ų) temoje "Rankų darbo Teddy meškiukai"

 1. vilma
  03/03/2011 at 17:28 Nuoroda

  Laba diena!
  saunus meskutis!

  gal zinote is kur galima uzsisakyti ar kur nusipirkti audiniu ir kailiuku meskuciu siuvimui?

 2. vilma
  03/03/2011 at 17:30 Nuoroda

  beje, dar nelabai aisku kaip su tomis ausytemis..

  jeigu galvos siules susiuni is anksto, tai kaip veliau ausytes yra tvirtinamos???

 3. Error: Nepavyko sukurti aplanko wp-content/images/2024/07. Ar serveris turi teisę rašyti į aukštesnį aplanką?
  vika
  03/03/2011 at 21:47 Nuoroda

  Dėkui už pastabas, straipsnis papildytas, tikiuosi aiškiau dabar su ausyčių prisiuvimu.
  O kailiukų galima paieškoti įvairiuose medžiagų parduotuvėse. Internete galima rasti: senasnaujas.lt;rankdarbiai.com O gerai paieškojus ir iš užsienio svetainių gan pigiai galima parsisiųsti (pvz. iš ebay)

 4. aiste
  07/03/2012 at 16:52 Nuoroda

  utiutiu koks meilas reiks. Ir man toki pasidaryti.““ title=““>

 5. CrochetToyz
  17/05/2012 at 17:07 Nuoroda

  Sveiki. Gal galite patarti, kur galima įsigyti tas įstatomas akytes (safety eyes) žaislams?

  • Error: Nepavyko sukurti aplanko wp-content/images/2024/07. Ar serveris turi teisę rašyti į aukštesnį aplanką?
   vika
   17/05/2012 at 17:14 Nuoroda

   Jų galite įsigyti rankdarbių priemonių parduotuvėse bei internetinėse rankdarbių priemonių parduotuvėse (senasnaujas.lt;rankdarbiai.com)

Labas, nepamiršk palikti komentaro:

*

LEISTINI XHTML SIMBOLIAI:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Prenumeruoti komentarus