Sėdmaišiai

Sėdmaišis (bean bag) – tai minkštas, patogus baldas, kurį lengvai galima pritaikyti prie jūsų namų interjero, ypač jei pasirinksit tinkamas medžiagas ir pasisiūsit jį savo rankom. Sėdmaišio forma tikrai nėra griežtai apibrėžta todėl ir čia gali pasireikšti jūsų fantazija.

 • Dažn iausiai sėdmaišiai siuvami iš tvirto tankaus audinio tokio kaip gobelenas, dirbtinė oda, džinsas ar storesnio medvilninio audinio. Norint siūti  iš plonesnio audinio patartina sėdmaišio dugnui vis dėlto pasirinkti tvirtesnį audinį (pvz. dirbtinę odą ar dermatiną).
 • Patartina sėdmaišį siūti dvigubomis siūlėmis, kad jis būtų tvirtesnis ir patvaresnis.
 • Dažniausiai sėdmaišiai sudaryti iš dviejų dalių: pamušalo ir viršutinės dalies. Pamušalas reikalingas tam, kad susipurvinus viršutinę dalį būtų galima nuvilkti ir išplauti.  Pamušalo detalė turėtų būti tokios pat formos kaip ir viršutinė dalis,  ją galima siūti ir iš plonesnės medžiagos. Beabejos sėdmaišį galima daryti ir iš vienos dalies, tačiau norėdami jį išskalbti susidursite su daugiau problemų.
 • Užsegimui dažniausiai naudojamas užtrauktukas, jis  sėdmaišyje siuvamas dugno detalėje, kad nebūtų matomas, užtrauktuko ilgį reiktų pasirinkti pagal sėdmaišio dydį vidutiniškai 40-50 cm. Kaip užsegimą taip pat galima naudoti velkro juostelę (lipnią juostelę).

sedmaisio_uzsagas

 • Sėdmaišiai dažniausiai užpildomi polistirolio granulėmis (burbuliukais), tada šis baldas prisitaiko prie kūno formų ir būna labai patogūs, taigi atsisėdę patys galite išsiformuoti jį kaip patogiau. Tačiau kartais polistirolo granulėmis užpildyti sėdmaišiai išsisėdi, todėl kartas nuo karto juos reiktų papildyti.  Vienam vidutinio dydžio sėdmaišui reiktų maždaug 0,2-0,3m3 granulių .Galimi ir kiti užpildo variantai tokie kaip stambesnis „tarkuotas“ polistirolis, grikių lukštai, vatinas ir kt.

granule_2granule_1

 • Galima sėdmaišį panaudoti kaip čiužinio ar pledo laikymo vieta, kai čiužinys nereikalingas jis laikomas sėdmaišio maiše, kaip „užpildas“.

sedmaisio_uzpildas

Štai keli galimi sėdmaišių variantai:

 • Sėdmašiai gali būti skirti suaugusiam žmogui, vaikui ar jūsų augintiniui, priklausomai nuo paskirties skiriasi jo dydis. Žemiau parodytas sėdmaišis susidaro iš šoninių (6 vnt.), dugno (2 vnt.) ir viršutinės detalės. Pirma susiuvamos šoninės detalės, po to įsiuvamas užtrauktukas į dugno detales taip šios dvi dugno detalės sujungiamos tarpusavyje, o po to šoninės detalės sujungiamos su dugnu ir viršutine detale.

sedmaisio-lekalaisedmaisis

 • Sėdmaišis sudarytas iš pagrindo (šoninių) detalių, viršaus ir apačios detalių. Taip pat pirma susiuvamos šoninės detalės tarpusavyje, po to įsiuvamas užtrauktukas apatinėje detalėje ir apatinė ir viršutinė detalės prisiuvamos prie šoninių.

sedmaisis_1

sedmaisis_2

 • Sėdmaišis sudarytas iš pagrindo (šoninių) detalių ir apačios. Apačios variantai gali būti keli tai septynkampis arba apskritimas, galimi variantai ir stačiakampis ar kvadratas. Šis sėdmaišio variantas skiriasi nuo kitų, nes neturi viršutinės detalės, tačiau viršuje gali būti prisiuvama aplikacija, piešinukas (tačiau nebūtina). Aplikacija prisiuvama prieš tai kai prisiuvamas dugnas prie susiūtų šoninių detalių. Užsegimas daromas apatinėje detalėje.

sedmaisis_4

 • Sėdmaišis sudarytas iš keturių šoninių detalių, dugno ir viršaus detalių. Užsegimas kaip ir visuose kituose sėdmaišiuose daromas dugno detalėje.

sedmaisis_8sedmaisis_7

 

 • Dar vienas sėdmaišio variantas – tai „pufas“. Jis sudarytas iš keturių šoninių detalių ir dviejų (puse apskritimo) detalių, taip lengviau įsisiuvamas užtrauktukas. Paveiksle parodyta apačia

lekalas_1lekalas2

uztrauktukassedmaisis_10

 

 • Dar vienas iš sėdmaišių darymo variantų apie kurį plačiau galite pasiskaityti čia. Jis sudarytas taip pat iš šonų 6 detalių, apačios 2 detalių ir viršaus 2 detalių.

 • Sėdmaišiai gali būti pačių įvairiausių formų, štai vienas iš įdomesnių variantų.

sedmaisis_lekalas2sedmaisis_11

Fantazijai ribų nėra, todėl belieka truputį pamąstyti ir sukurti savo šedevrą, o štai pora įdomesnių sėdmaišių variantų.

6 komentarai (-ų) temoje "Sėdmaišiai"

 1. Lera
  31/10/2009 at 16:47 Nuoroda

  Labai geras straipsnis, visa info vienoje vietoje :)

 2. zbitkus
  01/12/2009 at 00:08 Nuoroda

  Labai saunus straipsnis tikrai. Butu idomu pamatyt brezinuka kaip daromi foteliukai (laso formos ir pan.) o gal yra zinanciu? :)

 3. super
  10/12/2010 at 15:05 Nuoroda

  super!o tos peles sedmaisio iskarpu kaip noreciau….

 4. saule
  19/01/2011 at 14:04 Nuoroda

  super :)
  tikrai, kad liuks.
  daugiau tokiu issamiu straipsniu :)

 5. Deimante
  24/07/2012 at 14:03 Nuoroda

  Man labai reikia sužinoti, kiek maždaug reikėtų metrų medžiagos pasiūti lašo formos suaugusiųjų sėdmaišį?

 6. Silumos Siurbliai
  19/10/2013 at 09:53 Nuoroda

  Koks žaibas Makvynas gražus!!! :)

Labas, nepamiršk palikti komentaro:

*

LEISTINI XHTML SIMBOLIAI:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Prenumeruoti komentarus