Dekoruota dėžutė

dekupazo-dezute

Pastaruoju metu vis labiau ir labiau Lietuvoje pradėjo populiarėti dekupažas (decoupage) – tai technika kurią naudoja žmonės, kurie nori dekoruoti  įvairius daiktus piešinėliais. Žodis dekupažas kilęs iš prancūziško žodžio decouper, kuris reiškia iškirpti, išpjauti. Minėta technika atsirado jau senai,dekoruoti daiktus pradėjo jau dvyliktame amžiuje kinai,o  suklestėjo net XV amžiuje. Tais laikais  įvairiais piešiniais buvo dekoruojami baldai. Piešiniai tiesiog būdavo priklijuojami prie norimo baldo vietos ir daugybę kartų nulakuojami laku, taigi buvo sunku atpažinti, ar priklijuotas piešinys yra pieštas, ar ne. Dėl šios priežasties dekupažo techniką imta vadinti varguolių menu. Tačiau dekupažas XIX amžiuje tapo Viktorijos epochos netgi damų hobiu ir išplito visoje Europoje.
Taigi šį kartą bandysiu papasakoti kaip galima paprasčiausiu būdu dekoruoti dėžutę.

Jums reikės:

 • Medinės paprastos dėžutėsp9285124
 • Akrilinių dažų
 • Akrilinio lako
 • Klijų
 • Sendinino lako (vienkomponentis)
 • Popierinės servetėlės
 • Žirklių
 • Teptukų
1. Etapas:

Dėžutės vidus ir išorė nudažoma norimos spalvos akriliniais dažais. Parodytam variante dėžutės vidus nudažomas balta spalva, o išorė rudos spalvos dažais. Šios spalvos nėra galutinis variantas, kadangi naudosime sendinimo laką, taigi pastarosios spalvos bus tik įtrūkimo vietose matomos spalvos, taigi  pirminį spalvų variantą reiktų pasirinkti priešingą būsimai dėžutės spalvai, tarkim jei norima padaryti šviesia dėžutę pirma reiktų ją nudažyti tamsia spalva ir atvirkščiai.

Nudažius dėžutę palaukiame kol dažai pilnai išdžius.

p9285139p9285148

2. Etapas:

Norint išgauti sendinimo efektą reikia panaudoti sendinimo laką, taigi norimas vietas patepame, šiuo atveju vienkomponenčiu, sendinimo laku. Užtepus laką norimose sendinimo efektą išgauti vietose palaukiame kol jis išdžius.

p9295150p9295151

3. Etapas:

Išdžiuvus sendinimo lakui dėžutė nudažoma norimos spalvos akriliniais dažais, taigi šį kartą atvirkščiai vidus ruda spalva, o išore balta (tai galutinis dėžutės spalvos variantas). Ant tų vietų, kurios buvo pateptos sendinimo laku patartina akrilinius dažus tepti greitais potėpiais, kad tinkamai išeitų sendinimo efektas.

Džiūvant akriliniams dažams turi atsirasti skilimai, norint pagreitinti skilimo procesą galima naudoti plaukų džiovintuvą, tačiau reikia prisiminti, kad džiovinant džiovintuvu įskilimai gaunasi didesni.

p9295227

p9295247

4. Etapas:

Iš popierinės servetėlės išsikerpamas norimas paveiksliukas ir atskiriami visi servetėlės sluoksniai, paliekant tik vieną sluoksnį ant kurio ir yra norimas paveiksliukas.

Paveiksliukas priklijuojamas prie norimos dėžutės vietos, šiuo atveju ant dėžutės viršaus. Piešinys klijuojamas atidžiai kad neperplyštų ir nesusidarytų nereikalingos „raukšlės“.

Kitas etapas pradedamas tik tada kai klijai su kuriais priklijuojamas paveiksliukas pilnai išdžius.

p9295183p9295193

p9295302

5. Etapas:

Kai klijai pilnai išdžiūsta, dėžutė nulakuojama akriliniu laku.

dekupazo-dezuteBelieka sugalvoti ką dėžutėje laikyti :)

3 komentarai (-ų) temoje "Dekoruota dėžutė"

 1. Svajoklė
  01/10/2009 at 15:29 Nuoroda

  Super darbelis!!! Labai gražiai padirbėta ;)

 2. Bagyyra
  03/10/2009 at 16:46 Nuoroda

  Grazi dezute, saunuole!
  Aciu uz pamokele

 3. jurga
  03/10/2009 at 23:37 Nuoroda

  sauniai!!!!

Labas, nepamiršk palikti komentaro:

*

LEISTINI XHTML SIMBOLIAI:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Prenumeruoti komentarus