Halloween’as ir jo pagrindinis atributas

halloweenVis labiau populiarėjanti Lietuvoje savas tradicijas turinti kasmetinė šventė Halloweenas – tai šventė, kuri minima spalio 31 dieną. Pats žodis Helovinas yra kilęs iš Katalikų bažnyčios (sutrumpintas Visų Šventųjų – All Hallow Even, pavadinimas). Helovinas – galima sakyti daugialypis kultūros reiškinys, nes čia susipina Vėlinių, Užgavėnių, derliaus švenčių apeigos.

Lapkričio 1 diena, Visų Šventųjų diena, yra katalikiška šventė, skirta pagerbti šventuosius. Tačiau penktajame šimtmetyje prieš Kristų keltiškoje Airijoje vasara oficialiai baigdavosi būtent spalio 31 dieną. Kaip minėta, Helovino šventė išlikusi dar nuo senovės keltų laikų. Vėliau žaismingą Vėlinių sutikimo tradiciją perėmė airiai, o iš jų ji išplito po visą pasaulį, o ypač populiari JAV. Šios šventės metu JAV vaikai vaikšto po namus apsirengę įvairiais kostiumais, sakydami: „Vaišės arba pokštas“ (trick-or-treat).  Halloween’o šventės metu ne tik vaišinamasi, bet ir užsiiminėjama būrimu, baisių istorijų apie raganas ir vaiduoklius pasakojimais.
Daugelis žmonių savo namus puošia moliūgo imitacijomis ir kitomis būtent šiai šventei skirtais namų puošybos elementais, beabejos per šventę neapsieinama be pagrindinio Helovino atributo – perpjauto moliūgo su viduje įstatyta degančia žvakute.
Taigi belieka papasakot kaip reikia pasigaminti  pagrindinį helovino atributą.

  • Pirma reikia išsirinkti tinkamą moliūgą. Svarbu išsirinkite gana kietą moliūgą, jokiu būdų nepernokusį.
  • Toliau pašalinamas visas moliūgo turinys (vidus). Tai daroma per viršutinę moliūgo dalį gražiai nupjovus moliūgo viršūnę.
  • Nusipaišomas ant popieriaus norimas eskizas ir  tada piešinys užklijuokite (ar tiesiog uždedamas) ant moliūgo ir įpjaunamas mažomis įpjovomis pagal eskizo kontūrus.
  • Persikėlus norimą piešinį ant moliūgo (padarius visų kontūrų įpjovas), eskizas nuimamas ir aštriu peiliu jau galutinai išpjaunamos nereikalingos moliūgo sienelių dalys.
  • Baigus pjaustymą, moliūgas ištepamas vazelinu  arba citrinos sultimis, taip moliūgas išsilaikys ilgiau.

538040

Kokius piešinius išpjaustyti ant moliūgo priklauso tik nuo jūsų fantazijos, o pateikti eskizai gal šiek tiek pagelbės.

1

4

3

2

5

toothy2009phhttsnarl2009petalpower2009hilde2009gleereadyornothereicomejoyride2009happyyourehome2009ournewbaby

Komentarų nėra temoje "Halloween’as ir jo pagrindinis atributas"

Labas, nepamiršk palikti komentaro:

*

LEISTINI XHTML SIMBOLIAI:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Prenumeruoti komentarus