Fotoaparato dėklas

deklai-fotoaparatui

Vėl nedidelė agitacija – pasidaryk pats! Nedidelio fotoaparato ar telefono dėklą tikrai nėra sudėtinga pasidaryti. Tai be abejo užima šiek tiek laiko, tačiau pasidarę patys tokio pat daikto pas nieką kitą tikrai neišvysit, o jei dar įdėsit šiek tiek daugiau pastangų ir fantazijos dėklo apdailai tai pridės jūsų pagamintam daiktui daugiau individualumo.

Fotoaparato dėklas sukonstruoti reikia fotoaparato tokių išmatavimų: plotis, aukštis, storis. Išmatavimai nustatomi pačiuose plačiausiuose fotoaparato vietose arba nurašomi iš gamintojo instrukcijų.

  fotoaparatas

Fotoaparato dėklą sudaro trys sluoksniai – viršaus medžiaga, pamušalas bei vatinas. Galima vietoj pamušalo naudoti tą pačią ar kitą viršaus medžiagą, taip pat rekomenduojama padubliuoti abi detales dėl didesnio formos stabilumo. Rekomenduojama užlaida laisvumui – 5 mm. Ji pridedama prie visų kraštinių.

  Pradedant konstruoti nuo viršaus medžiagos. Pamušalo ir vatino detalės analogiškų matmenų, tik turės keletą skirtingų pažymėjimų.

   fotoaparato-deklas fotoaparato-deklas1

  Atlapo ilgis pasirenkamas savo nuožiūra. Jis gali būti 1/2 fotoaparato pločio. Jeigu reikia, užapvalinami atlapo kampai.
  Uždedamos užlaidos siūlėms 1 cm visuose kraštuose. Toliau konstruojama analogiška pamušalo detalė ir joje bei viršaus detalėse pažymimos velkro juostelės prisiuvimo vietos. Atstumas A viršaus detalėje nuo apačios bei pamušalo detalėje nuo atlapo apatinės linijos turi būti vienodas, tokiu atveju pasiūtame fotoaparato dėkle velkro juostelė sutaps ir užsegimas bus tikslus.

   pamusalas virsaus-medziaga

   Vatino detalė konstruojama analogiškai viršaus detalei.

    Trumpai fotoaparato dėklo siuvimo technologija

     Padubliuojamos abi detalės – viršaus ir pamušalo. Pažymimos visos lenkimo linijos. Vatino detalė pridygsniuojama prie viršaus detalės (dygsniuojama per abu sluoksnius arba tik siūlės užlaidoje).  Prisiuvama velkro juostelė prie viršutinės detalės. Jeigu yra dirželis ar kita rankenėlė, ji prisiuvama dabar.
     Sulenkiama viršaus detalė pusiau per vidurio liniją gerosiomis pusėmis suglaudžiant į vidų ir nusiuvami šonai. Siūlės užlaida apkerpama. Analogiškos procesas atliekamas ir pamušalui, tik vienoje šoninėje siūlėje paliekamas 8 cm nesusiūtas tarpas.
     Suformuojamas abiejų detalių dugnas analogiškai – dugnas ištaisomas pagal lenkimo linijas ir nusiuvami trikampėliai statmenai šoniniai siūlei. Nukerpama užlaida siūlei.
     Viršaus detalė sudedama su pamušalo detale gerosiomis pusėmis į vidų ir nusiuvamas atlapo kraštas. Nukerpama siūlės užlaida ties atlapo užapvalinimais bei įkerpama į kampus.
     Išverčiamas gaminys per paliktą neužsiūtą tarpą pamušale. Paliktas tarpas išvertimui užlenkiamas į vidų ir nusiuvama per viršų apdailiniu peltakiu.
     Analogiškai konstruojamas ir mobilaus telefono dėklas, tik jame galima nedaryti dugno, todėl konstruojant plotį brėžinyje (kuris atitinka telefono ilgį) reikia padidinti 1 cm. Taip pat telefono dėklui nenaudojamas vatinas, tačiau audinys būtinai dubliuojamas klijiniu įdėklu. Jeigu naudojama oda ar zomša, dubliavimas nenaudojamas.
     Be abejo pati apdaila, medžiagų pasirinkimas – jūsų fantazija. :)

      Komentarų nėra temoje "Fotoaparato dėklas"

      Labas, nepamiršk palikti komentaro:

      *

      LEISTINI XHTML SIMBOLIAI:

      <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

      Prenumeruoti komentarus