Kaip pasiūti džemperį

Pamokėlę norinčioms pasisiūti džemperį (palaidinę su gobtuvu).

Jums reikės:

 • Trikotažinės medžiagos (pagrindinės, gobtuvo pamušalui, apdailai)
 • Žirklių
 • Kreidutės, muiliuko ar kitos žymėjimo priemonės
 • Užtrauktuko
 • Siūlų
 • Siuvimo mašinos
 • Apmėtymo mašinos (overloko)

Pirmiausia jums reikės susirasti norimo dydžio trikotažinę palaidinę, kurią panaudosite iškarpoms pasidaryti.

Daroma nugaros detalės iškarpa. Taigi, lenkiame pagrindinę medžiagą pusiau, ir ant jos dedame perlenktą pusiau palaidinę. Lenkimo linijas sutapdiname (medžiagos ir palaidinės) ir apsibraižomas palaidinės kontūras. Prie kontūro linijos pridedame po  1 cm siūlėms. Gauta džemperio nugaros detalė iškerpama.

Toliau daroma priekio detalės iškarpa. Trikotažinė medžiaga sulenkiama pusiau, gerąja puse į vidų, ant jos dedama nugaros detalė  ir apsibraižoma. Prie priekinės detalės nupaišomas pokraštis (ten kur bus įsiuvamas užtrauktukas), paliekant nuo priekinio krašto 3-4 cm.  Taip suformuota priekinė detalė iškerpama.

Padaroma rankovės detalė. Rankovės iškarpai padaryti vėl reikės jau naudotos trikotažinės palaidinės. Palaidinės rankovė apibrėžiama ir pratęsiama iki norimo ilgio (jūsų rankos ilgis). Rankovės detalė nubraižoma ją apačioje siaurinant (žiūrėkite į nuotrauką). Nepamirškite palikti po 1 cm siūlėms ir galite išsikirpti šią detalę.

Taigi dabar turite turėti: nugaros detalę, dvi priekio detales, dvi rankoves.

Sujungiamos nugaros ir priekio detalės. Susiuvamos šonų ir pečių siūlės. Detalių sujungimo siūlės apsiūlėjamos (apmėtomos  overloku).

Toliau užlenkiama pokraščio dalis priekinėje detalėje. Prie jos bus siuvamas užtrauktukas.

Prie priekio detalių prisiuvamas užtrauktukas. Užtrauktukas pasirenkamas šiek tiek trumpesnis nei priekio detalės priekinis kraštas. Įsiuvus užtrauktuką suformuojamas priekio priekaklis (žiūrėkite į nuotrauką).

Suformuojamos kišenių detalės. Jų forma ir dydis priklauso nuo jūsų noro. Kišenės kraštus apdorokite trikotažine apdailos juostele.

Kišenės prisiuvamos prie priekio detalių.

Toliau prie džemperio apačios prisiuvama trikotažinė juostelė. Jei siūlių kraštai lieka atviri, juo reikia apsiūlėti. Ir jau pusė darbo atlikta. Galite atlikti tarpinį primatavimą, kurio metu pasitikslinkite ar tinkamas gaminio ilgis ir plotis.

Kitas žingsnis – rankovių paruošimas. Susiuvamos rankovių siūlės, siūlės kraštai apsiūlėjami. Prisiuvamos trikotažinės juostelės – rankogaliai.

Taip paruoštos rankovės prisiuvamos prie pagrindo detalės. Siūlės kraštai apsiūlėjami.

Toliau formuojama gobtuvo detalė. Pirmiausia reikia išmatuoti kaklo iškirptės ilgį. Matuojamas visas priekaklis, kaip pavaizduota paveiksle.

Išmatuotą viso priekaklio ilgį reikia dalinti per puse ir  taip gaunamas gobtuvo detalės apačios ilgis, tačiau nepamirškite palikti po 1-1,5 cm siūlėms.  Gobtuvo forma priklauso nuo jūsų noro, aukštis atitinka galvos aukštį plius ~5 cm.  Iš pagrindinės medžiagos gobtuvo detalės daromos dvi.

Padarytos gobtuvo detalės susiuvamos tarpusavyje, kaip parodyta paveiksle.

Tokios pat dvi detalės iškerpamos iš kitos trikotažinės medžiagos – tai gobtuvo pamušalas. Šios detalės taip pat sujungiamos tarpusavyje. Gobtuvo pamušalo ir pagrindinės medžiagos detalės dedamos gerosiomis pusėmis į vidų ir tarpusavyje susiuvamos.

Detalės išverčiamos į gerąją pusę, galima padaryti apdailinį peltakį.

Gobtuvas prisiuvamas prie pagrindinės detalės. Siūlė apsiūlėjama.

Štai ir baigtas džemperis.

Sėkmės !!!!

 

Šaltinis: http://making-your-own-style.fabsugar.com/How-make-your-own-Hoodie-tutorial-603430

3 komentarai (-ų) temoje "Kaip pasiūti džemperį"

 1. vilma
  25/05/2012 at 22:45 Nuoroda

  Vakar perskaiciau siuvimo masinos instrukcija, o siandiena radau sita puslapiuka ir pasiryzau „ant bajerio“ pabandyt pasiut vaikiska dzemperiuka..Ir gavos kuo puikiausiai! :)

  • Error: Nepavyko sukurti aplanko wp-content/images/2024/05. Ar serveris turi teisę rašyti į aukštesnį aplanką?
   vika
   26/05/2012 at 09:34 Nuoroda

   Smagu girdėti :)

 2. rosalija
  01/11/2014 at 15:30 Nuoroda

  Labai detalus, o kartu ir paprastas džemperio aprašymas. Gražios medžiagos. Nesu mačiusi, kad kur parduotuvėj būtų tokių pirkti. Ar tos trikotažinės juostelės yra kažkokios specelios dzemperiams? Ar jų būna pirkti?

Labas, nepamiršk palikti komentaro:

*

LEISTINI XHTML SIMBOLIAI:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Prenumeruoti komentarus