Aprangos kodai

aprangos-kodasEinant į įvairius renginius dažnai susiduriama su problema – ką apsirengti! Kai kurių renginių pakvietimuose būtent nurodoma kaip apsirengti to renginio proga, taigi pravartu žinoti (mokėt iššifruoti) populiariausius aprangos kodus.
Sąvoka aprangos kodas (dress code) atsirado daugiau nei prieš šimtmetį, ji reiškia „užšifruotą aprangos kalbą, kurią gali suprasti išsilavinęs žmogus“.
Dažniausiai oficialiuose pakvietimuose yra nurodomas aprangos kodas naudojant tokius terminus: formal (formalus), semi – formal (pusiau formalus), informal (neformalus). Pagal etiketą apranga gali būti viena pakopa aukštesnė, nei nurodyta kvietime į renginį, tačiau tikrai negali būti žemesnė.


Yra skiriamos tokios vienos iš pagrindinių protokolinės aprangos formų:

1. Smart casual (madinga kasdiena)

Šis apsirengimo stilius yra ganėtinai laisvas, leidžiantis apsirengti tiek kasdieniškai tiek puošniai vienu metu. Moterys pagal šį aprangos kodą gali dėvėti kostiumėlius su sijonais, tiek ir su kelnėmis. Vyrai pagal šį „dress code“ gali apsimauti įvairių spalvų ir raštų kostiumines kelnes, marškinius bei švarką, o kaklaraištis šiuo atveju tikrai nėra būtinas. Taip pat nenusižengiama šio aprangos kodo taisyklėms jei moteris ar vyras apsimauna tvarkingus, klasikinius džinsus.
Prie šio aprangos kodo galima derinti įvairius aksesuarus, norint pagyvinti savo išvaizdą, nes griežtų reikalavimų čia nėra, tačiau nereiktų persistengti.

smart-casual
2. Coctail attire (kokteilių apranga) – tai neformali apranga
.

Tai neformalus (informal) aprangos kodas, kuris dažnai nurodomas pakvietimuose į įvairius vakarėlius. Čia moterims geriausiai tinkamas variantas – judesius nevaržanti pusilgė kokteilinė suknelė (dengianti kelius), čia visada tinka „maža juoda suknelė“, taip pat galimas variantas – iš puošnaus audinio sijonas ar kelnės ir be abejo priderinta palaidinė. Vyrams šiuo atveju geriausias variantas – tamsus kostiumas.
coctail-attire

3. Formal attire (oficiali apranga)

Šis aprangos kodas yra taikomas darbinio pobūdžio susitikimuose. Gavus pakvietimą su tokiu aprangos stiliaus reikalavimu pirma būtina įvertinti susitikimo iškilmingumo ir oficialumo lygį. Jei susitikimas vyksta biure patartinas vakarinis kostiumėlio komplektas – tai švarkas su kelnėmis arba su sijonu. Jei renginys vyksta iškilmingesnėje aplinkoje be abejo galima pasirinkti kokteilinę arba ilgą vakarinę suknelę. Šiam stiliui geriausiai pasirinkti uždarus batelius, o ne basutes. O tikrai vengti reiktų ryškių papuošalų.

formal-attireimageaspx
4. Black tie (juodasis kaklaraištis) – tai pusiau formali apranga
Dar kitaip šis aprangos stilius yra vadinamas smoking (smokingas). Tai vakariniai drabužiai, šis „dress code“ nurodomas Oskarų apdovanojimų pakvietimuose, pasitaiko ir turtingų verslininkų vestuvių, operų premjerų, stambių kompanijų vakarėlių pakvietimuose.
Nurodant tokį aprangos kodą tikimasi, kad vyrai ateis su juodu smokingu, kuris puošiamas atlasiniais atlapais, atlasu aptrauktomis sagomis, o šoninėje kelnių siūlėje – vienguba atlaso juostelė. Labai etiketui nėra nusižengiama jei smokingo spalva būtų tamsiai ruda ar mėlyna. Prie smokingo derinami balti marškiniai su stačia apykakle, juodi suvarstomi batai, juoda varlytė arba labai geros kokybės kaklaraištis, juosmens juosta, dekoratyvinė nosinaitė ar diržas, kuris turi būti tokios pat spalvos kaip ir pats smokingas.

Moteris turėtų vilkėti ilgą, žemę siekiančią vakarinę suknelę, arba kokteilinę suknelę, tačiau pastarosios ilgis turėtų būti žemiau kelių. Prie suknelės derinamos žėrinčios basutės, aksominiai bateliai. Šiam aprangos kodui leidžiama minimali bižuterija, patartina rinktis deimantų ar perlų vėrinius.


black
black-tieblack-tie1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. White tie (baltasis kaklaraištis) – tai formali apranga

Dar kitaip vadinamas – frakas. Tai pats prabangiausias aprangos kodas, kuris pasitaiko gan retai (priėmimuose pas prezidentą, aukščiausio lygio politikų bei diplomatų vestuvėse, apdovanojimų teikimuose ir pan.).
Vyrai gavę pakvietimą su šiuo aprangos kodu privalo dėvėti juodos spalvos fraką su atlasiniais ar šilkiniais atlapais, tokios pačios medžiagos trauktomis sagomis, taip pat dėvėti baltus marškinius, kurių apykaklė stačia, po fraku vilkima balta liemenė ir tokios pat spalvos arba juodos spalvos peteliškė, juosmuo taip pat gali būti suveržiamas juoda atlasine juosta, prie frako taip pat priderinami juodi lakiniai batai.
Moterims pagal šį aprangos kodą rekomenduojamos tradicinės neiššaukiančios spalvos ilgos, prabangios žemę siekiančios suknelės. Suknelės turėtų būti siuvamos iš aukščiausios kokybės medžiagų (šilko satinas, tafta). Prie suknelės būtinai turi būti derinamos ilgos pirštinės arba pečius dengianti pelerina ar boa. Privalomas atributas – nedidelė atlasinė rankinė, o prie jos derinami atlasiniai bateliai nuo 7 iki 12 cm pakulne.
Šiuo atvejų bižuterijos reiktų kuo mažiau, nebent nedideli perlais ar deimantais puošti auskarai. Šukuosena turi būti tvarkinga, jokiu būdu ne palaidi plaukai, dažniausiai plaukai segami į kuodelį. Taip pat šiuo atveju moterims leidžiamas tautinis kostiumas.

white-tie

white-tie1

 

Taigi susipažinote su populiariausiais aprangos kodais ir jeigu gerbiate save, vakaro šeimininką, kuris organizuodamas renginį nepasivargino ir nurodė kvietimuose aprangos kodą (taip palengvindamas jums klausimą „ką apsirengti?“), bei kitus dalyvaujančius svečius, atminkite – teisingai iššifruoti aprangos kodą būtina!

Komentarų nėra temoje "Aprangos kodai"

Labas, nepamiršk palikti komentaro:

*

LEISTINI XHTML SIMBOLIAI:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Prenumeruoti komentarus