Rankinės siuvimas

61Daugelis moterų mėgsta išsiskirti iš minios dėvint vienetinius drabužius, nešiojant įvairiausius aksesuarus, rankines, juk kiekviena moteris nori būti vienintelė ir nepakartojama. Norint turėti vienetinį daiktą idealiausias variantas jį pasidaryti pačiai, čia fantazijai ribų nėra. Savaime aišku, kad moters garderobe viena iš svarbesnių vietų užima rankinė, ją derina prie drabužių, batų, kitų aksesuarų. Taigi šį kartą ir norėtųsi papasakot, kaip galima pasigaminti įdomesnės formos moterišką rankinę.

Reikiamos priemonės:  medžiaga iš kurios bus siuvamas gaminys, pamušalinė medžiaga, adata, siūlas, žirklės.

Pirmas žingsnis, kurį reiktų atlikti – tai padaryti klostes, šoninių klosčių plotis maždaug 4 cm, o dviejų vidurinių po maždaug 5-6 cm. Taip reiktų suklostyti dvi detales (rankinės šonus).

12

Norint, kad klostės neiširtų viršutinę ir apatinę detalių dalis reiktų užtvirtinti, prasiuvant siuvimo mašina arba tiesiog sudaigstant ir be abejo norint, kad klostės butų matomos reiktų jas užlyginti.

22

Padarius klostes abiejuose rankinės šonų detalėse jos susiuvamos tarpusavyje, siuvant galima apatinius kampus suapvalinti, tada rankinė įgaus apvalesnę formą. Mažiau patirties turinčioms siuvėjoms patartina pirma siūlu ir adata sudaigstyti detales tarpusavyje, o po to tik siūti mašina.

Dar vienas rankinės apačios apdorojimo variantas – siūti neapkirpus (nesuapvalinus) rankines apačios kraštus o tiesiog susiuvus visus reikiamus kraštus apdoroti apačią taip kaip parodyta paveiksliuke.

rankine

Rankenai reiktų išsikirpti maždaug 8-9 cm pločio juostelę (be abejo ilgis ir plotis priklauso tik nuo jūsų pageidavimo) ir sulenkus ją pusiau susiūti tarpusavyje laisvuosius kirptinius galus. Susiuvus norimo ilgio juostelę reikia ją išversti į gerąją pusę. Norint kad rankena būtų tvirtesnė ją galima iš abiejų pusių nupeltakiuoti apdailinėmis siūlėmis.

rankena

Toliau rankena prisiuvama prie rankinės ties detalių susiuvimo siūlių.

32

Kitas žingsnelis – pamušalo įsiuvimas. Iš pasirinktos medžiagos pasiuvama pamušalo detalė (šioje detalėje reiktų pasilikti neužsiūtą tarpelį išvertimui) ir prisiuvama prie pagrindinės rankinės detalės viršutinės dalies, dedant gerosiomis medžiagos pusėmis į vidų. Prisiuvus pamušalą per paliktą tarpelį gaminys išverčiamas, o likęs neužsiūtas tarpelis užsiuvamas.

42

Toliau apdorojamas rankinės viršus apsiuvu. Apsiuvas išsikerpamas iš pagrindinės medžiagos maždaug 8-10 cm 0pločio, o ilgis atitinka rankinės viršutinės dalis apimtį. Apsiuvas lenkiamas pusiau, o kirptiniai kraštai lenkiami į vidinę pusę, taip apdorotas apsiuvas prisiuvamas prie rankinės viršaus. Siuvant apsiuvą rankenos galai nulenkiami į apačią, o prisiuvus apsiuvą rankenos atlenkiamos ir pritvirtinamos prie apsiuvo per tą pačią prisiuvimo siūlę.

52

SĖKMES!

3 komentarai (-ų) temoje "Rankinės siuvimas"

 1. jurga
  30/07/2009 at 22:07 Nuoroda

  sauni rankine. ar bus ateityje daugiau?

 2. Error: Nepavyko sukurti aplanko wp-content/images/2024/07. Ar serveris turi teisę rašyti į aukštesnį aplanką?
  vika
  01/08/2009 at 00:43 Nuoroda

  Jei tik pageidavimu yra beabejo, kad bus ateityje ir daugiau rankinių siuvimo pamokelių :)

 3. Gabriele
  28/11/2010 at 17:43 Nuoroda

  labai, labai gražu. Lauksiu daugiau. ;)

Labas, nepamiršk palikti komentaro:

*

LEISTINI XHTML SIMBOLIAI:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Prenumeruoti komentarus